cz en de

Protetika


Keramika a porcelán

Pro ošetření zubů korunkami patří keramika a porcelán (v některých případech se i nerozlišuje, nebo pouze dle malého procentního podílu kaolínu) k těm nejdokonalejším. A to jak kosmeticky, tak i z jiných důvodů (zdravotních, pevnostních aj.). Nejčastěji se používá tzv.kovokeramická korunka. Je velice vhodná i na větší protetické můstky. Jak název říká, je na kovovou korunku napálena ve vakuu keramika. Kov není po nacementování na zubní pahýl vůbec vidět. Někdy se používá i bezkovová keramika, nebo porcelán. Tyto náhrady jsou vhodnější většinou na práce menšího rozsahu, jak na fazety, nebo na inlaye (což jsou plombičky vyrobené v laboratoři a pak do zubu nebo i na zub nalepené), nebo též na samostatné korunky a můstky menšího rozsahu. Tato práce patří také k nejdražším estetickým a kosmeticko-protetickým ošetřením chrupu.

Hybridní protézy

Hybridní náhrady jsou jak název říká jakýsi kříženci mezi náhradou pevnou a náhradou snímací. Využívají se především u pacientů, kterým není možné z jakéhokoli důvodu provést náhradu pevnou, nebo kde nelze provést náhradu pomocí implantátů. Hybridní náhrada je připevněna do úst speciálními atachmenty, což je něco jako speciální druky, nebo zásuvné spoje. Pacientovi je dána jedna část atachmentu do úst pevně (buď se připevní k zubu, nebo i na implantát) a druhá část atachmentu se dává do těla vlastní hybridní náhrady. Po zacvaknutí do úst je náhrada jakoby "na pevno", ale je ji možno odpojit. Nejsou vidět v ústech žádné spony a drátky a zároveň náhrada pevněji drží. Tyto náhrady patří k nejnáročnějším protetickým ošetřením. T.č. používá naše laboratoř 2 typy zahraničních a 1 typ tuzemských atachmentů.

Protetická laboratoř

Na zubní ordinaci je napojena vlastní zubní laboratoř, kde pracuje pi. Stránská a pí. Lonská a v některých případech se najímá i externí laborant.

Laboratoř vyrábí tyto protetické výrobky:

  • Zubní protézy částečné i totální
  • Skeletové zubní náhrady
  • Zubní můstky a korunky (11typů korunek), samozřejmě kovokeramiku
  • Porcelánové fazety, inleye i korunky
  • Hybridní náhrady (3 typy atachmentů)
  • Snímací rovnátka- ortodontické aparátky
  • Přípravky pro pevné ortodontické aparátky
  • Opravy zubních náhrad ( i přímo v laboratoři mimo ordinaci)

Ordinace jsou propojené počítačovou sítí s recepcí. Praxe používá 2 sterilizátory. Na zubní ordinace jsou napojeny vlastní zubní laboratoře se 6 laboratorními stoly. Zubní soupravy mají zařízení na zabránění průniku infekce do chladicího a vzduchového systému.

Profesionální péče

  • Zdravotní ošetření na velmi vysoké úrovni a profesionální přístup k pacientovi, jsou naším standardem.
imgwodentist

imglight

Sehraný a kvalifikovaný lékařský tým